Ādas veselības uzlabošana

Āda ir cilvēka lielākais orgāns. Tas pārklāj ķermeni, aizsargājot iekšējos orgānus no ārējās vides kaitīgās iedarbības, izvada toksīnus uz ārpusi un kopumā sekmē cilvēka dzīvotspēju. Pieaugot piesārņojumam gaisā, pārtikā un ūdenī, aizvien vairāk cilvēkiem nākas saskarties ar ādas veselības problēmām. Galvenie iemesli ādas problēmām parasti ir četri:

  • nepareizs uzturs un dzīvesveids (piesārņo iekšējos orgānus, aizsērē ādas poras);
  • pārmērīga ādas mazgāšana.

Ja pirmo problēmu varētu lielā mērā atrisināt, atsakoties no dzīvnieku olbaltumvielu un sevišķi gaļas lietošanas uzturā, tādējādi, samazinot arī iespējas saslimt ar vēzi, tad otrs faktors daudziem, bieži vien, šķiet liels atklājums. Kā zināms viena no ādas funkcijām ir aizsargāties pret apkārtējās vides iedarbību (baktēriju, vīrusu, sēņu uzbrukumiem). Tas tiek panākts ādai veidojot speciālu aizsargkārtiņu, kas pārklāj visu tās virsmu. Plašsaziņas līdzekļu un reklāmu ietekmē Latvijas un arī citu valstu iedzīvotāji pārlieku izmanto ziepes, šampūnus, trauku mazgājamos līdzekļus, veļas pulverus un citus ķīminskus līdzekļus. Tā rezultātā tiek samazināta vai pilnībā iznīcināta ādas dabīgā aizsargspēja. Rezultāts ? Izsitumi, ekszēmas, psoriozes un citas ādas slimības.

Lielā daļā gadījumu no šīm problēmam var izvairīties, atsakoties no ķīmisko mazgājamo līdzekļu, t.sk. ziepju izmantošanas. Alternatīva ir dabīgi produkti un ekoloģiski mazģajamie līdzekļi, kas nemazina ādas aizsargspējas.