Kā atkopties no Ziemassvētku un Jaungada izēšanās ?

Katru gadu lielie svētki – Ziemassvētki, Jaunais gads, Līgo vakars un dzimšanas dienas nāk ar lielu ēšanu un dzeršanu. Kalorijas tiek patērētas krietni vairāk nekā ikdienā un arī ne tajos laikos kā parasti. Rezultātā tiek iegūta pietūkusi seja, sāpoša galva, smags vēders un problemātiska vēdera izeja. Labākais līdzeklis, lai to novērstu, protams, ir profilakse, taču ne visi uz to ir spējīgi vai pat vēlās.

Neskatoties uz to, ka svētku laikā ķermenis tiek pārvērsts par lielu miskasti, kurā tiek saliets viss, kas vajadzīgs un nevajadzīgs, daudziem tas patīk. Svarīgi gan atcerēties, ka ēdiena un dzēriena garša ir jūtama tikai uz mēles. Tiklīdz tas nonāk tālāk, atklājas pārtikas patiesā daba, jo ar to visu ir jātiek galā mūsu ķermenim. Ja ēšana ir bijusi sabalansēta, ķermenis iegūst vajadzīgo enerģiju, šūnas atjaunojas kā paredzēts.  Pretējā gadījumā ķermeņa šūnas atjaunojas, nevis dēļ ēšanas, bet par spīti tam, kas tiek apēsts.

Kā atkopties no pārēšanās ?

Mūsu ieteikums – gavēnis + zaļie kokteiļi. Pirmais no variantiem ir prioritāte, jo, paņemot atslodzes dienu, tiek sakārtoti iekšējie procesi un sadzinātas liekās šūnas. Protams, ūdeni drīkst dzert un pat vajag, taču ne vairāk kā 2 – 3 litrus dienā. Pretējā gadījumā nierēm rodas pārlieku liela slodze un tās nespēj funkcionēt kā vajadzīgs. Kad gavēnis beidzies (to var veikt arī 2 dienas), ir vērts atgriezties pie ikdienas pamazām. Sablenderēti augļi, dārzeņi vai nezāles (balandas, nātres), burkānu vai biešu lapas būs tieši tas, kas vajadzīgs. Daudzi pat nenojauš, ka augu virszemes daļā ir vairāk organiskās vielas un vitamīni nekā to saknēs. Augi vēlas mums palīdzēt un mēs varam to izmantot savām vajadzībām. Pēc atslodzes nevajadzētu atsākt ēšanu ar dzīvnieku pasaules olbaltumvielām, bet, ja tas tiek darīts, tad ar mēru.